• Grafika zdjęcie główne góra strony
  • Grafika zdjęcie główne góra strony

Wnioski o areszt tymczasowy dla trzech spośród pięciu zatrzymanych przez CBA osób

W dniu 07 lutego 2019r. prokurator zastosował wobec dwojga spośród pięciu osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy CBA w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji trzech nieruchomości położonych w Warszawie, środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym.

Wobec podejrzanego Leszka Z. zastosowano poręczenie majątkowe w kwocie 25 000,00zł, dozór policji oraz zakaz kontaktowania się z osobami wskazanymi w postanowieniu, podobnie jak wobec podejrzanej Bogusławy R.-D., przy czym wartości poręczenia majątkowego wobec wyżej wymienionej określono na kwotę 50 000,00zł.

W stosunku do Mirosława B. i Krzysztofa D. Prokuratura Regionalna we Wrocławiu wystąpiła do Sądu Rejonowego dla Wrocławia - Śródmieścia z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Podobny wniosek został sformułowany wobec podejrzanego Jacka W., przy czym z uwagi na żądanie dalszego stosowania tymczasowego aresztowania na czas oznaczony, przekraczający jeden rok, został on skierowany do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.